اخبار

مشکلات نظام مهندسی همچنان پابر‌جاست

بیژن خطیبی عضو هیئت مدیره‌ سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه انتخاب جدید رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران کمی از التهابات‌ اخیر نظام مهندسی کاسته است گفت: خوشبختانه رئیس جدید به واسطه‌ تجربه‌ای که در وزارت راه و شهرسازی‌ دارد توانسته‌ ارتباطات‌ خوبی با وزیر راه و شهرسازی‌ برقرار کند.

وی در ادامه افزود: تعاملات‌ جدیدی با هیئت دولت و رئیس جمهور در خصوص مشکلات اخیر نظام مهندسی داشته اما هنوز مشکلات این بخش برطرف نشده است.

عضو هیئت مدیره‌ سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران یادآور شد: هنوز هیچکدام‌ از مشکلات مهندسی با وزارت راه و شهر‌سازی، وزارت کشور و سازمان نظام مهندسی کشور حل نشده و همچنان مهندسان منتظر بخشنامه‌های جدید هستند.

خطیبی تأکید کرد: کارگروه‌هایی با حضور نمایندگان مختلف‌ هر دو هفته یکبار‌ برگزار می‌شود که هنوز برگزاری این جلسات اثربخش‌ نبوده است.

وی در پایان گفت: اجرایی شدن بخشنامه‌های جدید ممکن است زمینه‌ساز ورود‌ دلالان‌ و واسطه‌گران به حوزه ساخت و ساز و مهندسی شود که این خود بزرگترین‌ معضل برای مهندسان کشور به شمار می‌رود.